Κέντρα Δια Βίου Μάθησης - Ανακοίνωση Δήμου Λοκρών

Ο Δήμος Λοκρών θα ήθελε να ενημερώσει όλους του ενδιαφερόμενους/ες ότι η Γενική Γραμματεία Δια Βίου Μάθησης και το Ίδρυμα Νεολαίας Δια Βίου Μάθησης σε συνεργασία με τον Δήμο Λοκρών, εξακολουθεί να λειτουργεί το Κέντρο Δια Βίου Μάθησης.

Η λειτουργία των Κ.Δ.Β.Μ είναι σημαντική για τις τοπικές κοινωνίες και υπαγορεύεται από τον ρόλο των Δήμων ως πυλώνας εφαρμογής κοινωνικής πολιτικής. Η Αυτοδιοίκηση διανύει μια δύσκολη εποχή, αλλά δίνεται η δυνατότητα στους Δήμους χωρίς κόστος να προσφέρουν Προγράμματα Δια Βίου Εκπαίδευσης.

Ακολουθεί συνημμένη ολόκληρη η ανακοίνωση σε μορφή .pdf καθώς και η αίτηση συμμετοχής εκπαιδευόμενου σε μορφή .docx

Εκπαιδευτική Εσπερίδα - 5/3/2015

ΝΟΜΟΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
                                                                                                                Αταλάντη 5  Μαρτίου  2015

Σήμερα Πέμπτη 5 Μαρτίου 2015 και ώρα 5.00 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί εκπαιδευτική εσπερίδα με θέμα "Σχέσεις Σχολείου-Γονέων" στην αίθουσα εκδηλώσεων του Δημοτικού σχολείου Λιβανατών.

Εισηγητές θα είναι η κα Παπαναγιώτου Άννα, ψυχολόγος-κοινωνική λειτουργός του τμήματος Κοινωνικής Προστασίας, Παιδείας και Πολιτισμού του Δήμου Λοκρών, η κα Κούτρη Ιφιγένεια ψυχολόγος, η κα Ντινοπούλου Σταυρούλα κοινωνική λειτουργός και η κα Κρόκου Ζωή σχολική σύμβουλος.

Διοργανωτής της εκδήλωσης είναι ο κος Κονούκλας Δημήτριος διευθυντής του Δημοτικού σχολείου Λιβανατών

Δημοτικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο : Διεξαγωγή της Τέταρτης διάλεξης στα πλαίσια των Μαθημάτων του Πέμπτου Κύκλου Σπουδών, με τίτλο Περιβάλλον

logo-lokros

ΔΗΜΟΤΙΚΟ
ΑΝΟΙΚΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
ΔΗΜΟΥ ΛΟΚΡΩΝ

Αταλάντη  4 Μαρτίου  2015

Η Διοικούσα Επιτροπή του ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΝΟΙΚΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ του ΔΗΜΟΥ ΛΟΚΡΩΝ ενημερώνει  για την διεξαγωγή διάλεξης

την Παρασκευή 6  Μαρτίου 2015 και  ώρα 8:30μμ,

στην Αίθουσα Διαλέξεων του Δημοτικού Καταστήματος Μαλεσίνας, με ομιλητή:

τον κ. ΕΥΑΓΓΕΛΟ Π. ΧΙΝΗ, Αναπλ. Καθηγητή ΕΜΠ

με   θέμα εισήγησης: ΠΥΡΗΝΙΚΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑ, Χρήσιμα ή επιβλαβή;

Eκπαιδευτική Εσπερίδα

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                                     Αταλάντη 4/3/2015
ΝΟΜΟΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

Σήμερα Τετάρτη 4 Μαρτίου 2015 και ώρα 6.00 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί εκπαιδευτική εσπερίδα με θέμα "Όρια και τιμωρία" στο Δημοτικό σχολείο Τραγάνας.
Ομιλητές θα είναι η κα Κρόκου Ζωή, σχολική ψυχολόγος 5ης εκπαιδευτικής Περιφέρειας Νομού Φθιώτιδος και η κα Παπαναγιώτου Άννα, ψυχολόγος-κοινωνική λειτουργός του τμήματος Κοινωνικής Προστασίας, Παιδείας και Πολιτισμού του Δήμου Λοκρών.
Την εκδήλωση θα προλογίσει η εκπαιδευτικός κα Πια Μαρία.

Τριμηνιαία Έκθεση Εσόδων - Εξόδων Δ' Τριμήνου 2014

ellhnikh-dhmokratia

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                                     Αταλάντη 2/3/2015
ΝΟΜΟΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ                                                                                                             Αριθμ. Πρωτ. 2467

Ο Δήμαρχος Λοκρών  ανακοινώνει ότι με την αρ. 2/22/2015 απόφασης του Δ.Σ.

Εγκρίθηκε κατά πλειοψηφία η Τριμηνιαία Έκθεση Εσόδων – Εξόδων Δ΄ ΤΡΙΜΗΝΟΥ εκτέλεσης του προϋπολογισμού από 1-10-2014 έως 31-12-2014 σύμφωνα με το άρθρο 72  παρ. 1 και 266 παρ.9 του Ν. 3852/10   σύμφωνα με την εισηγητική έκθεση της οικονομικής υπηρεσίας του Δήμου και παρουσιάζει την εξής εικόνα:

Πλήρωση μίας θέσης Ειδικού Γραμματέα στο Δήμο Λοκρών

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙA                                                                                                     Aταλάντη, 24-2-2015
ΝΟΜΟΣ  ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
ΔΗΜΟΣ  ΛΟΚΡΩΝ
                                                                                                                 Αριθ.πρωτ: 2219

ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ

Ο Δήμαρχος  Λοκρών

Έχοντας υπόψη:

1.-Τις  διατάξεις της παρ. 2 του άρθρου 161 του Ν.3584/2007 για την κάλυψη θέσης

Ειδικού γραμματέα καλεί τους/τις ενδιαφερόμενους/νες να υποβάλλουν  σχετική   αίτηση με σύντομο βιογραφικό σημείωμα και αποδεικτικά των προσόντων τους:

Σελίδες