Βουλευτικές Εκλογές 2015 - Εκλογικά Τμήματα και Συνδυασμοί

ellhnikh-dhmokratia

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                                        Αταλάντη 20-1-2015
ΝΟΜΟΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ                                                                                                                 ΑΔΑ:
ΨΠΛ8ΩΛΤ-Δ0Ψ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΛΟΚΡΩΝ

Έχοντας υπόψη:

1. Τις διατάξεις:

α) του άρθρου 56 του Π.Δ.26/2012 ( ΦΕΚ 57/2012 Τεύχος Α΄) « Κωδικοποίηση σ’ ενιαίο κείμενο των διατάξεων της νομοθεσίας για την εκλογή βουλευτών».

β) του Π.Δ. 173/2014 « Διάλυση της Βουλής, προκήρυξη εκλογής Βουλευτών και σύγκληση της νέας Βουλής ( Α΄277).

γ)του άρθρου 1 του Π.Δ. 4/2013 « Καθορισμός των βουλευτικών εδρών κάθε εκλογικής περιφέρειας για τις γενικές βουλευτικές εκλογές» (ΦΕΚ 10/τ.Α΄)

Επέτειος των 29 χρόνων λειτουργίας του Δημοτικού Ωδείου Αταλάντης

Αταλάντη  16-1-2015

Μεγάλη ήταν  η ανταπόκριση μαθητών και γονέων από την περιοδεία του Δημάρχου των Λοκρών κ. Νικολάου Λιόλιου που πραγματοποίησε σήμερα   στο Μαρτίνο την  Μαλεσίνα  και τις Λιβανάτες με σκοπό την  ανάδειξη της Μουσικής Παιδείας στις παραπάνω Δημοτικές Ενότητες. Η ενημέρωση έγινε με την  συνεργασία των συλλόγων Γονέων και Εκπαιδευτών  του Δημοτικού Ωδείου Αταλάντης.

Το Δημοτικό Ωδείο Αταλάντης λειτουργεί από το 1986, με αγάπη για τα παιδιά και μεράκι για την μουσική. Φέτος γιορτάζει τα 29 χρόνια προσφοράς του και προτρέπει όσους επιθυμούν, να γνωρίσουν τον κόσμο της μουσικής μέσα από την παρακολούθηση είτε ομαδικών είτε ατομικών μαθημάτων.

Το Δημοτικό Ωδείο Αταλάντης με οργανωμένους και άρτια εξοπλισμένους χώρους με  υπεύθυνη και σωστή μουσική εκπαίδευση από διπλωματούχους καθηγητές διαθέτει μεγάλη ποικιλία από μουσικά όργανα όπου ο καθένας μπορεί να επιλέξει αυτό που του ταιριάζει περισσότερο.

Πρόσκληση Τακτικής Συνεδρίασης Νο 1/2015 Δημοτικού Συμβουλίου Λοκρών

ΔΗΜΟΣ  ΛΟΚΡΩΝ                                                                                                                 Αταλάντη  15/1/2015
ΓΡΑΦΕΙΟ  ΠΡΟΕΔΡΟΥ

Αριθ. Πρωτοκόλλου: 470

Π  Ρ  Ο  Σ  Κ  Λ  Η  Σ  Η

ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ Νο 1/2015
ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΛΟΚΡΩΝ

Τον κ. Δήμαρχο και τα Μέλη

του Δημοτικού Συμβουλίου

Καλείστε, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν 3852/10,  στην τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων στο Δημοτικό Κατάστημα Αταλάντης (Πλατεία Δημαρχείου) , την    20η  Ιανουαρίου 2014  ημέρα  Τρίτη και ώρα 19:00 μ.μ. με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

Στήριξη των κοινωνικά ευάλωτων πολιτών από το Τμήμα Κοινωνικής Προστασίας του Δήμου Λοκρών

Αταλάντη 8-1-2015

Στα πλαίσια της Κοινωνικής Πολιτικής στον Δήμο Λοκρών, το Τμήμα Κοινωνικής Προστασίας με Δαπάνες του Νομικού Προσώπου Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης του Δήμου και   σε συνεργασία με επιχειρήσεις, συλλόγους, μαθητές  και ιδιώτες της ευρύτερης περιοχής, συγκέντρωσαν και διένειμαν κατά την διάρκεια των εορτών των Χριστουγέννων, τρόφιμα σε 280 οικογένειες για την κάλυψη άμεσων αναγκών τους.

Δημοτικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο - Διεξαγωγή της 3ης Εισήγησης του 5ου Κύκλου Διαλέξεων

ΔΗΜΟΤΙΚΟ
ΑΝΟΙΚΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
ΔΗΜΟΥ ΛΟΚΡΩΝ

Αταλάντη  17 Δεκεμβρίου 2014

Η Διοικούσα Επιτροπή του ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΝΟΙΚΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ του ΔΗΜΟΥ ΛΟΚΡΩΝ ενημερώνει  για την διεξαγωγή της 3ης εισήγησης του 5ου  κύκλου διαλέξεων με τίτλο: ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ.

την Παρασκευή 19 Δεκεμβρίου 2014 και  ώρα 7:30μμ,

Σελίδες